ПОШУК
Розширений пошук
Пошук здійснюється у публікаціях веб-сайту

Головна » Новини

Щодо розгляду законопроекту про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо добровільного приєднання територіальних громад) за реєстр. № 4773
версія для друку
23 березня 2017
Щодо розгляду законопроекту про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо добровільного приєднання територіальних громад) за реєстр. № 4773

Щодо законопроекту за реєстр.№ 4773

Комітет Верховної Ради України з питань бюджету на своєму засіданні 22 березня 2017 року підготував до розгляду Верховною Радою України у другому читанні законопроект про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо добровільного приєднання територіальних громад) за реєстр. № 4773.

У законопроекті за реєстр. № 4773, який було прийнято за основу 20 вересня 2016 року, пропонується поширити вимоги щодо формування бюджетів об’єднаних територіальних громад, що створюються згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, також на бюджети тих об’єднаних територіальних громад, що визнані Кабінетом Міністрів України відповідно до закону спроможними.

Слід відмітити, що законопроект за реєстр. № 4773 системно пов'язаний із законопроектом за реєстр. № 4772, згідно з положеннями якого шляхом внесення змін до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» визначалися ознаки спроможної територіальної громади, за досягнення яких об’єднана територіальна громада може вважатися Кабінетом Міністрів України спроможною, (що прийнятий Верховною Радою України в цілому як закон та підписаний Президентом України 17 березня 2017 року), а відтак виникли законодавчі передумови до розгляду у другому читанні законопроекту за реєстр. № 4773.

При підготовці законопроекту за реєстр. № 4773 до другого читання Комітетом розглянуто 7 пропозицій, 5 з них, що спрямовані на уніфікацію бюджетної термінології шляхом визначення терміну «бюджет об’єднаної територіальної громади», що пропонується застосувати у відповідних положеннях Бюджетного кодексу України, та на унормування питання формування бюджетів об’єднаних територіальних громад за результатами перших виборів, враховано.

За наслідками розгляду Комітет з питань бюджету ухвалив рішення: рекомендувати Верховній Раді України проект Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо добровільного приєднання територіальних громад)» (реєстр. № 4773) прийняти у другому читанні та в цілому як закон в остаточній редакції, викладеній у запропонованій Комітетом порівняльній таблиці до законопроекту.

 

 

Розробник: ЗАТ "Cофтлайн" (Україна)