3 листопада 2021 року відбулося засідання Комітету Верховної Ради України з питань бюджету

Опубліковано 03 листопада 2021, о 18:43
 
На засіданні Комітету з питань бюджету за результатами розгляду порядку денного прийнято такі рішення:

 

Назва питань порядку денного

Загальні результати розгляду

Про розгляд законопроектів щодо їх впливу на показники бюджету та відповідності законам, що регулюють бюджетні відносини, згідно з Регламентом Верховної Ради України і Бюджетним кодексом України (За списком).

Всього законопроектів розглянуто – 55:

не мають впливу на показники бюджету – 27;

мають вплив на показники бюджету – 28, у т.ч.: безпосередній – 9; опосередкований – 19;

з них містять положення, які потребують узгодження з бюджетним законодавством, – 3.

 

Про погодження перерозподілу видатків державного бюджету, розподілу коштів, передачі бюджетних призначень, передбачених головним розпорядникам коштів державного бюджету, розподілу трансфертів з державного бюджету місцевим бюджетам:

 

перерозподіл видатків державного бюджету, передбачених Міністерству у справах ветеранів України (розпорядження КМУ від 20.10.2021 № 1254-р).

Погоджено (керуючись частиною восьмою статті 23 Бюджетного кодексу України).

розподіл бюджетних призначень спеціального фонду державного бюджету, передбачених Міністерству фінансів України за програмою «Заходи, пов’язані з боротьбою з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та її наслідками», шляхом передачі Міністерству охорони здоров’я бюджетних призначень для забезпечення централізованою подачею кисню ліжкового фонду закладів охорони здоров’я, які надають стаціонарну медичну допомогу пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, в Херсонській області (постанова КМУ від 20.10.2021 № 1100).

Погоджено (керуючись частиною шостою статті 23 і частиною шостою статті 108 Бюджетного кодексу України  та частиною першою статті 36  Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік»)

 

перерозподіл видатків державного бюджету, передбачених Міністерству охорони здоров’я для реалізації спільних з Міжнародним банком реконструкції та розвитку інвестиційних проектів (розпорядження КМУ від 28.10.2021  1305-р).

Погоджено (керуючись частиною восьмою  статті 23 з урахуванням частини другої статті 4  Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» і  частини шостої статті 108 Бюджетного кодексу України).

 

розподіл між місцевими бюджетами субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо підтримки територій, що зазнали негативного впливу внаслідок збройного конфлікту на сході України (розпорядження КМУ від 28.10.2021  1302-р).

Погоджено (керуючись частиною шостою статті 108 Бюджетного кодексу України).

перерозподіл видатків державного бюджету, передбачених Міністерству фінансів, розподілу та змін до розподілу між місцевими бюджетами субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію інфраструктурних проектів та розвиток об’єктів соціально-культурної сфери (розпорядження КМУ від 28.10.2021  1311-р).

Погоджено (керуючись частиною восьмою статті 23 і  частиною шостою статті 108 Бюджетного кодексу України).

розподіл та зміни до розподілу між місцевими бюджетами субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій (розпорядження КМУ від 28.10.2021  1337-р).

Погоджено (керуючись частиною шостою статті 108 Бюджетного кодексу України).

перерозподіл видатків державного бюджету, передбачених Міністерств з питань інтеграції тимчасово окупованих територій (розпорядження КМУ від 28.10.2021  1308-р).

/Включено до порядку денного додатково/.

Погоджено (керуючись частиною восьмою статті 23 Бюджетного кодексу України).

перерозподіл видатків державного бюджету, передбачених Міністерству соціальної політики (розпорядження КМУ від 28.10.2021  1310-р). /Включено до порядку денного додатково/.

Погоджено (керуючись частиною восьмою статті 23 Бюджетного кодексу України).

зміни до розподілу між місцевими бюджетами субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на розвиток спортивної інфраструктури (розпорядження КМУ від 28.10.2021 № 1368-р). /Включено до порядку денного додатково/.

Погоджено (керуючись частиною шостою статті 108 Бюджетного кодексу України).

Інформацію про Висновки Рахункової палати про результати аналізу виконання закону про Державний бюджет України на 2021 рік у першому півріччі і виконання Державного бюджету України за підсумками трьох кварталів 2021 року в частині надходжень загального фонду та інформацію щодо виконання державного бюджету у поточному році.

Вирішено Висновки та інформацію взяти до відома, надати відповідні рекомендації Кабінету Міністрів України щодо забезпечення належного виконання державного бюджету у поточному році.

Про погодження обсягів та напрямів використання коштів для ремонту автомобільних доріг загального користування місцевого значення та комунальної власності за рахунок місцевого запозичення:

 

Запорізької обласної ради (згідно з листом Запорізької обласної державної адміністрації від 25.10.2021 № 08-20/2912).

Питання заслухано, прийняття рішення перенесено на чергове засідання Комітету.

Полтавської обласної ради (згідно з листом Полтавської обласної державної адміністрації від 29.10.2021 № 01-18/7228).

Погоджено (керуючись частиною другою статті 103-1 Бюджетного кодексу України).

 

Про підготовку до другого читання проекту Закону України про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» щодо збільшення видатків на закупівлі, проектування та встановлення кисневих станцій

(реєстр.   № 5460).

Рекомендовано Верховній Раді  законопроект прийняти у другому читанні та в цілому як закон в остаточній редакції, викладеній Комітетом у порівняльній таблиці до законопроекту, з урахуванням внесення необхідних техніко-юридичних і редакційних правок.

 

 

Повернутись до списку публікацій

Версія для друку