Повідомлення

Перейти до розділу
28 листопада 17:43
Закон України про Державний бюджет України на 2024 рік посилання...
22 березня 16:43
Закон України "Про Державний бюджет України на 2023 рік" посилання...
22 березня 16:42
БЮДЖЕТНИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ посилання...
24 листопада 13:21
Роксолана Підласа: Ми рахуємо, як забезпечити бюджетний запит Міноборони на 17 трлн грн докладніше
13 листопада 14:07
Роксолана Підласа: Закон про перерозподіл військового ПДФО передано на підпис Президенту України докладніше
10 листопада 09:27
Леся Забуранна: Державний бюджет наступного року максимально збалансований, орієнтований на безпеку, оборону й соціальну сферу докладніше
09 листопада 15:43
Верховна Рада України прийняла Закон про Державний бюджет України на 2024 рік докладніше
09 листопада 15:21
До другого читання проект бюджету зазнав мінімальних змін. Кожна українська гривня піде на захист держави, - Голова Комітету з питань бюджету Роксолана Підласа докладніше
08 листопада 19:29
Роксолана Підласа: Прийняття Закону про так званий військовий ПДФО дає потужний поштовх власному виробництву зброї та боєприпасів докладніше
05 листопада 10:17
Роксолана Підласа: У бюджеті наступного року передбачено зростання соціальних виплат докладніше
19 жовтня 11:37
Леся Забуранна: Є оптимізм стосовно розвитку економіки України у 2024 році, що дозволить генерувати доходи до державного бюджету докладніше
30 січня 2023, 18:56

Роксолана Підласа: "Фінансовий Рамштайн" допоможе Україні знайти кошти для покриття дефіциту бюджету

Україна та український бюджет залежать від міжнародної підтримки та донорів. У 2022 році уряд України точково співпрацював з кожним із донорів, а цього року було вирішено створити Донорську координаційну платформу, щоби спільно говорити про те, як покрити усі потреби українського бюджету й потреби на відновлення.  

Про це заявила народна депутатка, голова парламентського Комітету з питань бюджету Роксолана Підласа.

«Дефіцит бюджету у 2023 році становить 38 млрд доларів, і точково ми домовилися, що ЄС нам надасть 18 млрд євро макрофінансової допомоги, тобто напряму ці гроші надійдуть у бюджет. Також точково ми домовилися зі США, що вони нададуть близько 10 млрд доларів. Проте залишається питання, де Україна може взяти ще 10 млрд доларів для покриття дефіциту бюджету. Ось це буде предметом розмови у березні на першому «фінансовому Рамштайні», або як це офіційно називається – Донорська координаційна платформа», - зазначила політикиня.

За її словами, Україна цього року таокж потребуватиме 17 млрд доларів на швидку відбудову.

«Регулярність надходження міжнародної допомоги є ключовою. Якщо гроші не надходять вчасно, то Україна змушена вдаватися до емісії (друку) грошей, щоб виплатити те, що терміново необхідно – пенсії, виплати ВПО, зарплати вчителям тощо. При цьому в нас є меморандум і діє моніторингова програма з МВФ, тобто є певна домовленість, що ми як країна зобов’язуємося не друкувати гроші, оскільки це негативно впливає на інфляцію, на купівельну спроможність українців», - пояснила народна депутатка.

Вона додала, що наразі наша держава очікує на повноцінну програму з МВФ.

«Десь навесні буде ухвалене рішення, яким буде обсяг цієї програми і чи виконала Україна всі умови. Я впевнена, що ми завершимо їх виконання до цього часу. Є висока ймовірність, що перший транш від МВФ не буде розміром 10 млрд доларів. Тому ми частково покладатимемося на інші міжнародні інституції, такі як Світовий банк, а також на інші країни. Крім США та ЄС, у 2022 році нам серйозно допомагали Великобританія, Німеччина, Канада, надавали або кредитні, або грантові гроші, і ми також будемо вести переговори з ними цього року», - наголосила Роксолана Підласа.

Вона повідомила, що нещодавно відбулися зустрічі з представниками Єврокомісії та Європейського парламенту щодо запровадження міжнародного компенсаційного механізму, який має фінансуватись з конфіскованих російських активів.

«За це мають платити не західні платники податків, не виборці західних країн, а Росія, що є першопричиною руйнувань, країною, яка розпочала війну. Ми говоримо з партнерами про два типи активів – це активи РФ як держави та активи російських олігархів, що заморожені зараз у багатьох країнах світу. Йдеться про великі суми. Однак поки лише три країни в світі ухвалили відповідне законодавство, яке дозволяє конфіскувати ці активи. Одна з цих держав – Україна», - підсумувала парламентарій.