Повідомлення

Перейти до розділу
15 вересня 09:00
Оголошення про умови та строки проведення конкурсу на зайняття посад членів Рахункової палати, строк повноважень яких закінчується у березні 2024 року докладніше
15 вересня 09:00
Оголошення про умови та строки проведення повторного конкурсу на зайняття вакантних посад членів Рахункової палати докладніше
22 березня 16:43
Закон України "Про Державний бюджет України на 2023 рік" посилання...
25 вересня 10:14
Леся Забуранна: У покритті дефіциту бюджету наступного року Україна розраховує на США, ЄС та МВФ докладніше
20 вересня 09:59
Комітет з питань бюджету підтримав за основу і в цілому законопроект про перегляд Державного бюджету України на 2023 рік - Роксолана Підласа докладніше
18 вересня 10:15
Леся Забуранна: Основна задача державного бюджету наступного року – наша перемога та підтримка громадян
докладніше
15 вересня 15:13
Парламент отримав проект Державного бюджету на 2024 рік, - Роксолана Підласа докладніше
15 вересня 12:07
Комітет з питань бюджету погодив виділення майже 19 млрд грн для захисту критичної інфраструктури докладніше
14 вересня 16:04
Роксолана Підласа: Усі наявні ресурси місцевої та центральної влади у 2024 році максимально будуть спрямуватися на військові потреби докладніше
14 вересня 12:40
Комітет з питань бюджету розпочинає конкурс на зайняття 11 посад членів Рахункової палати докладніше
12 вересня 17:35
Рада найближчим часом збільшить видатки на оборону на понад 300 млрд грн, — Роксолана Підласа докладніше
14 вересня 2023, 16:04

Роксолана Підласа: Усі наявні ресурси місцевої та центральної влади у 2024 році максимально будуть спрямуватися на військові потреби

 

Робота над бюджетом на 2024 рік триває, і вже зараз розглядається кілька ідей, яким чином збільшити фінансування сфери безпеки та оборони України. Одне з головних завдань - дати поштовх вітчизняному ВПК для виробництва українських дронів, зокрема ударних, а також українських боєприпасів та ракет, які також уражатимуть цілі на території ворога.

Про це повідомила народна депутатка, голова парламентського Комітету з питань бюджету Роксолана Підласа.

«Уже є пропозиція уряду, яку я повністю підтримую, щоби переспрямувати наступного року кошти Дорожнього фонду в повному обсязі до загального фонду державного бюджету, а отже - на потреби оборони. Ми матимемо ще близько 50 мільярдів гривень додатково на Міноборони та Нацгвардію. Думаю, таке рішення на часі», - зазначила парламентарій.

За її словами, також будуть скорочуватися певні інфраструктурні проєкти, у рамках яких зводилися об’єкти по всій території України.

«Ідеться не про пошкоджені чи зруйновані об’єкти, на які обов’язково буде фінансування у 2024 році, а ті об’єкти, що почали зводитися, наприклад, у 2021 році, - стадіони, біатлонні траси тощо. Вважаю, що наступного року не потрібно виділяти кошти на їхню добудову», - сказала політикиня.

Вона додала, що загалом усі наявні ресурси місцевої та центральної влади у 2024 році максимально будуть спрямуватися на військові потреби.

«Гроші підуть або на закупівлю зброї, або на зарплату військовослужбовців, або на виробництво всередині України, що теж дуже важливо. Ми розуміємо, що наші міжнародні партнери не будуть нас завжди підтримувати, і нам буде потрібен власний потужний ВПК, який забезпечуватиме всю армію України. Наприклад, ПДФО з винагороди військових ми хочемо спрямувати на два конкретні напрямки: виробництво дронів, зокрема ударних, а також українських боєприпасів та ракет, які також уражатимуть цілі на території ворога», - поінформувала Роксолана Підласа.

Вона також нагадала, що на найближчому засіданні парламенту планується виділення додатково 303 млрд грн на потреби оборони.

«Ми будемо звертатися до всіх фракцій і груп Верховної Ради із проханням підтримати цей законопроєкт за основу і в цілому, а відразу після голосування відправити на підпис Президенту України. Таким чином уже протягом тижня всі органи, зокрема й Міноборони, отримають необхідне фінансування. У цьому випадку час - це не гроші, а життя наших людей», - наголосила народна депутатка.