Роксолана Підласа: У змінах до Держбюджету-2023 передбачено страхування суден, які беруть участь у "зерновому коридорі", що сприятиме експорту агропродукції

24 лютого 2023, 17:08

 Сьогодні народні депутати ухвалили в другому читанні зміни до Державного бюджету цього року (законопроєкт №8399). Цей документ забезпечує фінансування для новостворених Мінвідновлення і Державного агентства відновлення, а також передає Фонд ліквідації наслідків збройної агресії (52,5 млрд) до Мінвідновлення. Затверджено й інші важливі пропозиції.

Про це розповіла народна депутатка, голова парламентського Комітету з питань бюджету Роксолана Підласа.

«До другого читання ми внесли кілька важливих змін, які були враховані народними депутатами. Одна з головних змін - це норма, що передбачає страхування суден, які беруть участь у «зерновому коридорі» обсягом до 20 млрд грн. За 2022 рік, поки працювала зернова угода України з Туреччиною та ООН, було експортовано з України близько 16 млн тонн агропродукції. Ми зацікавлені, щоб цей аграрний експорт зберігався, бо це і надходження до державного бюджету, і робочі місця для людей. Саме тому я разом з головою фракції «Слуга народу» Давидом Арахамією запропонували внести норму, де йдеться про те, що якщо РФ почне саботувати зернову угоду і створюватиме ризики знищення суден, що працюють за цією угодою, то уряд України гарантуватиме матеріальну компенсацію власникам та операторам таких кораблів», - пояснила парламентарій.

Вона додала, що також Верховна Рада підтримала поправку щодо виконання законопроєкту про відшкодування за зруйноване житло.

«Ми визначили в законі про державний бюджет, що з Фонду ліквідації наслідків збройної агресії 17 млрд грн буде виділено на відбудову зруйнованого житла та на компенсації українцям за втрачене або пошкоджене житло внаслідок війни», - розповіла народна депутатка.

За її словами, до джерел наповнення Фонду ліквідації наслідків збройної агресії додано ще одне джерело - продаж активів російських олігархів за законом «Про санкції».