Леся Забуранна: У бюджеті наступного року передбачено значні кошти на збільшення соцвиплат

01 жовтня 2023, 21:37

Видатки на соціальну сферу в бюджеті України наступного року є другими за пріоритетом. На цей напрям заплановано виділення 470 млрд грн, що на 25 млрд більше, ніж цього року. Також держава запланувала виділення грошей на впровадження нових соціальних послуг.

Про це розповіла членкиня парламентського Комітету з питань бюджету Леся Забуранна.

«Найбільші видатки традиційно передбачаються на компенсацію дефіциту Пенсійного фонду — 272 млрд грн, щоби люди могли вчасно отримувати пенсії. У березні, відповідно до законодавства, держава проводитиме індексацію пенсій. Також на виплати субсидій закладено 50 млрд грн. А ще передбачена допомога людям, які опинилися у складних обставинах — майже 137 млрд грн», — поінформувала парламентарка.

За її словами, наступного року передбачається впровадження й нової соцпослуги — інституту помічника ветерана.

«Це будуть люди, які допомагатимуть нашим воїнам адаптуватися економічно та психологічно до мирного життя. Буде приблизно 15 тисяч помічників ветеранів. Крім того, передбачений пілотний проект програми зубопротезування для ветеранів, на що закладено 750 млн грн. Збережені всі статті видатків щодо соцдопомоги, а також додано декілька», — зазначила народна депутатка України.

Вона наголосила, що найціннішим для держави залишаються люди, тому саме на їхню підтримку й захист спрямовано всі зусилля.

«Я переконана, що і Президент, і Уряд, і парламентарії, попри все, мають зробити все можливе, щоби забезпечити людям певний надійний рівень життя, відповідно до нинішніх умов, бо наші воїни насамперед воюють за наших людей», — підсумувала Леся Забуранна.