Роксолана Підласа: Ми рахуємо, як забезпечити бюджетний запит Міноборони на 17 трлн грн

24 листопада 2023, 13:21

Голова комітету ВРУ з питань бюджету Роксолана Підласа в інтерв’ю українським ЗМІ заявила, що бюджетний запит Міністерства оборони для забезпечення потреб Збройних сил України складає 17 трлн грн.

«Мені здається, що ми з мерами деяких міст живемо в різних Українах. Поки вони підраховують, які “втрати” громад (від переспрямування «військового ПДФО» до державного бюджету – ред.), ми підраховуємо, як забезпечити 17 трильйонів гривень бюджетного запиту Міноборони на Збройні сили України. Це більш ніж в 5 разів перевищує поточні видатки бюджету і майже в 9 разів перевищує внутрішній ресурс держави, який можна спрямувати на оборону», - повідомила Роксолана Підласа.

Також народна депутатка розповіла про перемовини з міжнародними партнерами щодо покриття дефіциту державного бюджету на 2024 рік. Так, за словами Роксолани Підласої, Уряд веде переговори з Європейським Союзом щодо прямої бюджетної підтримки у розмірі 16-18 млрд євро у 2024 році.

«Сполучені Штати мають надати 8,5 млрд доларів на наступний рік. Якщо ми не отримаємо від США ще 3,3 млрд фінансування в цьому році, то є сподівання, що вони перейдуть на наступний рік і збільшать загальну суму до 11,8 млрд доларів. Принаймні, ми дуже б хотіли, щоб так було - по цьому питанню теж ведеться відповідна робота. Далі - від МВФ 5,4 млрд доларів точно буде, якщо ми виконуємо всі умови. До МВФ прив'язано фінансування від урядів країн G7. Потім Канада - 1,9 млрд доларів, Японія - 4,5 млрд доларів. Будуть гарантії від британців на 1 млрд, буде проектне фінансування (Світовий банк та EIB - ред.) на 1,5 млрд доларів в спецфонд», - пояснила Підласа.