Роксолана Підласа: Україна отримуватиме допомогу від ЄС після виконання умов плану реформ

16 грудня 2023, 19:53

 

Двадцять шість країн-членів Євросоюзу ухвалили принципове рішення про те, що потрібно включити Україну в багаторічний бюджет ЄС, який триває 7 років. У нинішньому бюджетному циклі залишилося ще 4 роки, тож допомога нашій державі розрахована саме на цей час

Про це розповіла народна депутатка, Голова парламентського Комітету з питань бюджету Роксолана Підласа.

«У січні має відбутися саміт голів країн-членів Європейського Союзу, які мають ухвалити рішення про те, що Україна стає частиною семирічного бюджету ЄС, відповідно, запускається програма Ukraine Facility, до якої ми складаємо план реформ. Україна отримуватиме транші допомоги напряму до державного бюджету після виконання умов цього плану»,  зазначила парламентарій.

За її словами, наразі майже немає сумнівів у тому, що цей пакет підтримки буде ухвалений Європейською радою.

«Основне питання полягає в тому, коли ми зможемо отримати перший транш. У нас може бути достатньо складним період першого кварталу, коли фінансування всіх міжнародних партнерів ще не надходить, тому ми розраховуємо, що ЄС якомога швидше ухвалить питання про надання бюджетної підтримки Україні. Якщо це відбудеться в січні, то це буде ідеально для нас»,  наголосила народна депутатка.