Голова Комітету з питань бюджету: Провели два спільні засідання з Європарламентом: Комітетом з питань бюджету та Комітетом з питань контролю бюджету ЄС.

20 березня 2024, 16:28

Провели два спільні засідання з Європарламентом: Комітетом з питань бюджету та Комітетом з питань контролю бюджету ЄС. В обидва комітети входять євродепутати з усіх фракцій та країн Євросоюзу, – Голова Комітету з питань бюджету Роксолана Підласа.

Кілька основних тез, на яких у ці два дні було важливо наголосити:

ЄС був і залишається основним донором українського бюджету: 16 млрд євро від ЄС і становлять майже 47% міжнародної підтримки України у 2024 році й ми дякуємо кожному євродепутату, який підтримав створення інструменту Ukraine Facility.

– На жаль, прямої бюджетної підтримки, яка закладена в Ukraine Facility (приблизно 38,3 млрд євро), — недостатньо для покриття невійськових видатків України у наступні чотири роки.

– Вкрай необхідно, щоби Рада ЄС ухвалила пропозицію Єврокомісії про передачу Україні доходів від заморожених російських активів у бельгійському депозитарії цінних паперів Euroclear (ідеться про доходи приблизно три млрд євро на рік).

Депутатів європейського парламенту з обох комітетів цікавлять пункти Ukraine Plan, особливо його антикорупційна складова.