Наразі фактично немає сумнівів у тому, що голосування в Сенаті США стосовно виділення допомоги Україні буде позитивним. Далі цей документ піде на підпис президента Сполучених Штатів, який запевнив, що не буде затримок, оскільки є розуміння важливості підтримки України, передовсім військової. Інші наші міжнародні партнери також продовжують надавати підтримку.
Про це розповіла народна депутатка, членкиня парламентського Комітету із питань бюджету Леся Забуранна.
«Україна отримає від США військову підтримку, а також позику в розмірі 7,85 млрд доларів прямої фінансової допомоги державному бюджету. Ці кошти не можуть бути спрямовані на соціальні виплати, але їх можна спрямувати на зарплати усім людям, що задіяні в державному секторі економіки. Це також вагома стаття видатків держбюджету, і ці кошти нам потрібні», - зазначила парламентарій.
За її словами, у березні цього року український бюджет отримав рекордні надходження від партнерів.
«Ми отримали майже 8 млрд доларів зовнішніх кредитів і безповоротної фінансової допомоги. Перш за все це підтримка від ЄС, Японії, Норвегії, Канади, МВФ і Світового банку. Ми чітко розуміємо, на яку суму можемо розраховувати в рамках Ukraine Facility цього року – це від 16 до 18 млрд євро, - від МВФ також очікуємо фіксовану суму, ми розуміємо умови співпраці й розмір надходжень від Світового банку, окреслили свої позиції міжнародні партнери. Усі ці угоди засвідчують, що ми отримаємо необхідні кошти», - сказала народна депутатка.
Вона додала, що Мінфін і Кабмін працюють із міжнародними партнерами, щоб було рівномірне надходження грошей для покриття всіх статей видатків державного бюджету. Ідеться про близько 3 млрд доларів щомісяця.