Україна досягнула домовленості з Міжнародним
валютним фондом на рівні експертів і до кінця червня має відбутися засідання
ради директорів МВФ, де остаточно ухвалять рішення про надання траншу у 2,2
млрд доларів. Ми виконали всі умови та зобов’язання, які брали на себе на цей
період, тому рішення точно буде позитивним.
Про це розповіла народна депутатка, голова парламентського
Комітету з питань бюджету Роксолана Підласа.
«Зараз ми потребуємо співпраці з Міжнародним валютним фондом, оскільки всі наші донори – і країни-члени G7, і ЄС – надають нам фінансову допомогу у прив’язці до нашої співпраці з МВФ. Україна сумлінно виконує всі взяті зобов’язання. І насправді це історичний момент для нашої держави, адже Україна вперше за всю історію проходить четвертий перегляд програми. Раніше в українських урядів була традиція брати гроші в МВФ, доходити до першого перегляду і далі не виконувати взяті на себе зобов’язання. Відповідно, програми закривалися й транші більше не надходили», - зазначила політикиня.
Вона додала, що виділені МВФ гроші будуть використані на невійськові потреби, при цьому Фонд не висуває якихось обмежень щодо використання цих коштів.
«П’ятий перегляд програми відбудеться у кінці серпня цього року. У нас уже є перелік завдань, які треба буде виконати. До погодження українською стороною та радою директорів МВФ їх не можна озвучувати, однак там традиційно багато умов, пов’язаних з антикорупційним законодавством і посиленням підзвітності та прозорості використання міжнародної допомоги», - наголосила народна депутатка.
За її словами, після ухвалення Конгресом США пакету допомоги Україні у нас фактично закриті всі невійськові видатки: гуманітарні, соціальні, виплати зарплат учителям, лікарям та іншим бюджетникам.