Про розгляд проекту Закону про внесення змін до додатка № 3 до Закону України "Про Державний бюджет України на 2013 рік"
13 березня 2013, 13:58
Зміни до Державного бюджету України на 2013 рік
Комітет Верховної Ради України з питань бюджету на своєму засіданні 6 березня 2013 року розглянув проект Закону про внесення змін до додатка № 3 до Закону України "Про Державний бюджет України на 2013 рік" (реєстр. № 2408 від 27.02.2013), поданий Кабінетом Міністрів України.
Проект підготовлено у зв’язку з прийняттям Указу Президента України від 24 грудня 2012 року № 726/2012 “Про деякі заходи з оптимізації системи центральних органів виконавчої влади”, яким, зокрема, передбачено утворити:
- Міністерство доходів і зборів України, реорганізувавши Державну митну службу України та Державну податкову службу України (вивівши новоутворене міністерство щодо спрямування та координації його діяльності Кабінетом Міністрів України із сфери повноважень Міністра фінансів України);
- Державну службу України з надзвичайних ситуацій, реорганізувавши Міністерство надзвичайних ситуацій України та Державну інспекцію техногенної безпеки України (встановивши спрямування та координацію діяльністю новоутвореної служби Кабінетом Міністрів України через Міністра оборони України).
У зв’язку з цим, законопроектом пропонується внести зміни до додатка № 3 до Закону України «Про Державний бюджет України на 2013 рік», які передбачають перерозподіл бюджетних призначень для забезпечення виконання завдань і функцій, покладених на новоутворені центральні органи виконавчої влади, в межах загального обсягу видатків, передбачених у Державному бюджеті України на 2013 рік для органів виконавчої влади, що реорганізуються.
Таким чином, прийняття законопроекту не призведе до зміни загального обсягу видатків державного бюджету.
При розгляді законопроекту звернуто увагу на відсутність на даний час Положення про Міністерство доходів і зборів, неврегулювання питання підпорядкування Державного агентства з управління зоною відчуження та Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки.
Крім того, відмічено, що надання Державній службі України з надзвичайних ситуацій статусу головного розпорядника коштів державного бюджету (визначено також Указом Президента України від 16.01.2013 № 20/2013) не відповідає загальній бюджетній методології, яка передбачає, як правило, надання законом про державний бюджет центральному органу виконавчої влади, що спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через керівника відповідного міністерства, статусу відповідального виконавця у складі цього міністерства.
Також, зауважено про доцільність оптимізації видатків державного бюджету щодо діяльності новоутворених центральних органів виконавчої влади.
Загалом, відповідно до вимог частини десятої статті 51 Бюджетного кодексу України новоутворені Міністерство доходів і зборів та Державна служба з надзвичайних ситуацій можуть здійснювати свою діяльність у поточному році в межах бюджетних призначень, встановлених у Законі України "Про Державний бюджет України на 2013 рік" відповідно Державній митній службі, Державній податковій службі та Міністерству надзвичайних ситуацій до завершення їх реорганізації.
Крім того, враховуючи вимоги нормопроектувальної техніки щодо підготовки законопроектів про внесення змін до закону про державний бюджет законопроект містить внутрішні неточності та помилки, для усунення яких необхідно у додатку до законопроекту внести відповідні зміни.
Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України у експертному висновку вважає, що законопроект за результатами розгляду у першому читанні може бути прийнятий за основу.
Враховуючи наведене та необхідність створення умов для повноцінної роботи новоутворених центральних органів виконавчої влади, Комітет прийняв рішення:
рекомендувати Верховній Раді України проект Закону України про внесення змін до додатка № 3 до Закону України «Про Державний бюджет України на 2013 рік» (реєстр. № 2408), поданий Кабінетом Міністрів України, за результатами розгляду у першому читанні прийняти за основу та в цілому як закон із врахуванням внесення до нього редакційних та техніко-юридичних уточнень.