З початком роботи восьмої сесії
Верховної Ради України Комітет з питань бюджету продовжив практику вивчення дієвості
бюджетної реформи та заходів щодо розвитку територій у рамках децентралізації
влади безпосередньо у регіонах, провівши 16 березня 2018 року чергове 26-е
виїзне засідання на Тернопільщині (у місті Збараж).
![](/images/%D0%A2%D0%B5%D1%80%D0%BD%D0%BE%D0%BF%D0%BB%D1%8C/28827602_1628575163894792_6291246232631051602_o.jpg)
![](/images/%D0%A2%D0%B5%D1%80%D0%BD%D0%BE%D0%BF%D0%BB%D1%8C/28946977_1628541130564862_9068837224269087871_o.jpg)
Членами Комітету за активної участі всіх народних депутатів України від Тернопільської області, керівників центральних органів виконавчої влади, керівництва і фахівців області було заслухано та обговорено питання місцевих бюджетів області, проблеми і можливі шляхи їх вирішення. Аналізуючи перспективи соціально-економічного розвитку регіону, серед пріоритетних та найбільш актуальних напрямів було, зокрема, представлено проекти з розвитку мережі автомобільних доріг області (реалізація яких планується із залученням різних джерел фінансового забезпечення), проекти з розвитку соціальної інфраструктури (будівництво шкіл, приміщення державного архіву, реконструкція приміщень та придбання високотехнологічного обладнання для закладів охорони здоров’я), проекти з розвитку зимових видів спорту (будівництво сучасного лижного трампліну та модернізація трьох існуючих у м. Кременець, вирішення питань навчально-спортивних баз із сноуборду, фрістайлу, біатлону).
![](/images/%D0%A2%D0%B5%D1%80%D0%BD%D0%BE%D0%BF%D0%BB%D1%8C/28701193_1628541243898184_9170234057545487383_o.jpg)
Зважаючи на досвід Тернопільщини у
питанні об’єднання територіальних громад (область є лідером серед усіх областей
України за кількістю об’єднаних територіальних громад), членів Комітету було
ознайомлено із соціально-економічним і культурним життям однієї із найбільших
та найуспішніших об’єднаних громад краю – Байківецької сільської об’єднаної
територіальної громади, де народні депутати України відвідали Байковецьку загальноосвітню
школу І-ІІ ступеня, підприємство по виробництву устаткування для деревообробки
«Мост-Україна».
![](/images/%D0%A2%D0%B5%D1%80%D0%BD%D0%BE%D0%BF%D0%BB%D1%8C/бойковецька зош.jpg)
Тут народні депутати України ознайомились також із роботою ТОВ СЕ «Борднетце Україна», що відкрилося в селі Байківці 1 липня 2006 року (з цього часу підприємству вдалося стати виробником суцільних кабельних мереж до автомобілів Фольксваген Гольф, Ауді А6 та одним з найбільших роботодавців Тернопілля - на заводі працевлаштовано близько 2,8 тис. осіб, середня заробітна плата яких складає майже 10 тис. гривень).
![](/images/%D0%A2%D0%B5%D1%80%D0%BD%D0%BE%D0%BF%D0%BB%D1%8C/борднетце україна.jpg)
![](/images/%D0%A2%D0%B5%D1%80%D0%BD%D0%BE%D0%BF%D0%BB%D1%8C/мост-україна.jpg)